Wizz Build

Clasa mea preferata este Wizzard-ul , deoarece pe acest nou patch a primit un buff considerabil , iar dh-ul pe care il foloseam , pur si simplu nu mai pot juca cu el.(In acest joc imi mai aleg clasa si dupa defense + offense)
Folosesc in felul urmator :
Active Skills:
Electrocute - Surge of power ( pentru arcane generate bineinteles)
Disintegrate - Entropy ( pentru ca dmg mare)
_
Familiar - Sparkflint ( bonus dmg bineinteles , si nu ma simt singur ) )
Energy Armor - Prismatic Armor ( ca sa pot sa dau bine la cap cu bata , fara sa ma trasneasca ei primii)
Magic Weapon - Force weapon ( si mai mult dmg! ))
Archon - Pure power ( ca sa le arat cine e sefu! , si intr-un interval mai scurt)

Passive Skills:
Glass Cannon - pentru si mai mult dmg ( compenseaza Energy Armor , practic primesc doar 15% de la Energy armor)
Evocation - ca sa folosesc si mai rpd Archon-ul
Astral Presence - sa pot folosi in continu Disintegrate pentru mai mult timp.
Pentru acest build nu conteaza crit dmg si crit chance deoarece Disintegrate nu poate da critical dmg.
Din pacate nu prea am "increase arcane damage" sau "increase Disintegrate damage" pentru a sustine si mai mult build-ul , din motivul ca este D3 simplu si e mai greu cu norocul ( vreau mystic (( ).
http://eu.battle.net/d3/en/profile/N.../hero/18483774
Rezist bine torment 3 , torment 4 nu am incercat.
Nu pot spune chiar ca e solo build . Eu acelas build si in solo si in multiplayer , doar ca cel mai mult joc multiplayer:
1-Bonus xp , gf si mf
2-Socializare
3-Mai dau de vreun monk , barbar care sa mai preia din mobi(practic sa "tankeze").
Cam asta este build-ul meu , si de ce il folosesc.(Cel cu FO nu a tinut pentru ca n-am chc si chd mare ...)
Altceva nu mai am ce sa spun...May the luck be with me! ) .