Reply to Thread
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 30 of 32
    Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Mda, cand iti spune unul ca esti beat, nu-l crezi.
    Cand iti spune si-al 2-lea, e cazul sa investighezi alcoolemia

--
    Aparent am niste probleme cu serverul respectiv, nu (mai) reusesc sa ma conectez la el nici prin TeamViewer...
    O sa remediez cumva, si pozele vor fi vizibile.

--
    Cum e, s-a rezolvat ? Se vad acum ?
    Nope... tot nu merge. Ce pisicii mei se intimpla ?

Mda, am descoperit...
    Expirase domeniul pe 31 martie.

Si astia de la care-l am nu m-au anuntat ca e pe cale sa expire *FACEPALM*
    L-am platit acum, ar trebui sa se reactiveze maine, cred...

Link temporar pe care urc acum pozele:
    http://cdn.cargohub.nl/temp/

SPER ca asta macar merge

Ah, ma bucur ca s-a rezolvat si domeniul

--
    Ziua 2:

- Dispozitivul a fost rootat (cu succes, cred), conform instructiunilor de pe forumul XDADev
    - O serie de aplicatii Samsung au fost rase de pe fatza pamantului ( eh, bine ar fi sa fie asa, dar macar au disparut de pe acest computerfon )
    - Aplicatia AdAway a fost instalata (sideloading), evident necesita root access, toate acele reclame enervante aparand peste aproape fiecare aplicatie s-au evaporat in neant
    - Totul se misca vizibil mai repede fara cicluri de procesor si banda de net irosite pe reclame...

--
    Alte observatii hardware:

- Am efectuat primele convorbiri folosind casca bluetooth. Volumul este redus (la maxim), intr-un loc aglomerat nu te mai intelegi cu interlocutorul. Totusi, volumul telefonului tinut la ureche e potrivit, se aude bine si clar.
    - LED-ul din spate pentru iluminarea foto este foarte puternic, poate fi folosit lejer ca lanterna. Deasemenea, e posibil sa se efectueze poze in intuneric complet, atat timp cat subiectul este suficient de aproape ca lumina de la acest led sa bata pe el.
    - La ascultat muzica, volumul in casti este puternic, clar, fara distorsiuni audibile (desi sa spun drept PC-ul da rezultate mai bune (si nu am placa de sunet dedicata).

---
    Am in acest moment (13:42) bateria incarcata full, incep primul test de baterie - Nu il mai conectez prin cablu pana se descarca complet... sa vedem cat duce ( la o utilizare "obisnuita", nu-l mai butonez exagerat ), urmand apoi sa-l incarc doar din bateria externa (care cica ar fi de 9000 mAH ), care la randul ei a fost incarcata peste noapte la maxim. Oare tine 3 incarcari full? Ma indoiesc... dar cine stie.

Junior Member TheReaper is on a distinguished road TheReaper's Avatar
    O solutie foarte misto tinand cont ca ai un telefon cu Android si un mare avantaj al sau, ar fi sa ii pui si un ROM custom de pe XDA sau de ce nu chiar un Android stock, diferenta de viteza va fi foarte mare.

Daca iti este frica de riscul unei asemenea operatii, in ziua de astazi totul este foarte simplu de realizat, eu am avut 3 telefoane cu Android si nici unul nu a tinut sistemul de operare cu care a venit prea mult, toate au avut root si dupa aceea flash. Cu un custom ROM poti sa repari de pilda acel volum scazut al castii, sa instalezi alte drivere de sunet, si multe altele.

Presupun ca stii o mare parte din ce am zis, dar mi-am spus de ce sa nu contribui si eu la thread
    CPU: Intel i7 4770K + Cooler Thermalright HR-02 Macho ••• MB: ASRock Fatal1ty Z87 Killer ••• RAM: Kingston DDR3 16GB (2 x 8GB) 2133Mhz CL11 HyperX Beast XMP ••• PSU: Sirtec EP-650S, 650W 80+ Bronze ••• Video: Gigabyte GeForce GTX 770 2GB GDDR5 [WindForce 3X] ••• Case: Akasa Freedom XONE ••• SSD Intel Seria 335 180GB + Western Digital 1TB + Seagate 500GB

http://www.mediadot.ro/telefoane-mob...ource=price-ro ...

DA FUQ...

1019 lei de la 1199, la nici o saptamana dupa ce am cumparat eu ??

Ce porcarie...

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    Salut wavetrex, stiu ca e neplacut, insa chestia asta se intampla mai tot timpul. Putem lua exemplul de la componente unde preturile se duc in jos la gama veche odata cu aparitia gamei noi.

In cazul tau s-a nimerit ca Samsung Romania sa reduca preturile la gama veche de produse la nici o saptamana dupa ce ai cumparat tu pentru a face loc noilor telefoane Samsung Galaxy S5 care vor aparea pe 11 Aprilie, deci in cateva zile. Evident ca daca Samsung a decis reducerea de pret, MediaDOT a trebuit sa o aplice.

Nu pot sa spun decat ca imi pare rau pentru aceasta potrivire nefericita.

Mda, stiam de ceva timp ca urmeaza sa iasa S5-ul, e pe peste tot pe toate site-urile de stiri din tehnologie.
    Trebuia sa-mi inchipui ca va avea un efect la pretul generatiei anterioare...

Asta e, vina mea...

Nu-i problema, nu saracesc io din atata lucru... iar "telefonul" in sine este beton. Azi am circulat 45km cu GPS-ul. Foarte precis, excelent chip de receptie GPS !

Este un produs exceptional, pentru cine vrea un aparat mai micut, mai finutz, si sa nu faca rabat la calitate si performanta, si mai ales acum cu reducerea asta, il recomand oricui statea inca pe ganduri.

Diferenta de pret intre el si HTC One mini este in acest moment URIASA, in timp ce aparatul este superior (tehnologic), chiar daca nu are "difuzoare stereo".
    In acest moment la acest pret chiar nu mai incape indoiala asupra a ce aparat s-ar recomanda (dintre cele doua).

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    Diferenta de pret intre el si HTC One mini este in acest moment URIASA, in timp ce aparatul este superior (tehnologic), chiar daca nu are "difuzoare stereo".
    In acest moment la acest pret chiar nu mai incape indoiala asupra a ce aparat s-ar recomanda (dintre cele doua).
    De mentionat ca si eu posesor (cand nu este la service) de HTC One Mini, ti-am recomandat si recomand Samsung-ul S4 Mini. La cat costa este o afacere excelenta!

Imi pare rau ca ai probleme cu el.
    Poate cu o resoftare cu Cyanogenmod s-ar imbunatati situatia ?

Am cautat si parca lucreaza si la o versiune pentru al tau aparat. (Sau este deja facut, dar nu am gasit link de download).

Eu deocamdata ma multumesc cu rooting si bloatware cleanup, chiar nu simt nevoia sa trec la versiune 4.4 KitKat sau alte modificari mai "serioase".

Imi pare rau ca ai probleme cu el.
    Poate cu o resoftare cu Cyanogenmod s-ar imbunatati situatia ?
    Nu am probleme cu el, software este impecabil. Se misca excelent, Android 4.4.2, se aude impecabil (ca idee casca sta la 30% ca altfel se aude tare) are autonomie foarte ok este exact ce imi trebuie la un telefon in momentul asta. Problema lui si a seriei sale (cel putin primele modele) este la insertiile de plastic (policarbonat) din spatele metalic. Ele se fisureaza pur si simplu stand pe masa. Daca neglijezi problema te vei trezi cu butoanele de volum cazute peste cateva luni. Eu l-am trimis de vreo 5 ori pana acum, de 2 ori l-au inlocuit cu unul nou, ultimele 3 dati i-au schimbat spatele. Cu toate astea in continuare sunt multumit de el mai ales ca HTC si cei de la service iti ofera tot suportul.

Rezolvarea e simpla: se merge la service sau se trimite la service si intr-o zi, maxim 3 se inlocuieste spatele. Este defect cunoscut la service, deci nu ai probleme decat daca l-ai scapat in apa sau ai dat cu el de pamant. Acum sper sa fie ultima oara cand mai ajung cu el acolo, am fost asigurat ca au remediat problema de fabricatie la ultimele modele, inclusiv la piesele de schimb. Vedem in cateva saptamani

Ce vroiam sa subliniez este ca ai facut o alegere excelenta. Faptul ca e mai scump nu inseamna neaaparat ca este si fiabil.

Reply to Thread
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast