Reply to Thread
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 11 to 20 of 32
    Senior Member TheXhosa is an unknown quantity at this point TheXhosa's Avatar

:)

Daca nu e luat la contract n-ar avea de ce sa nu functioneze nu ? Merge liber pe orice il pui mai mult ca sigur. Si oricum buna alegere cu mini ca flagshipurile lor mi se par penal de mari asta daca nu esti ghita muresan. Sa il stapanesti sanatos
    CPU: Intel I7 3770k Ivy, MoBo: ASUS Z77 Sabertooth, GPU: ASUS GeForce GTX 670 DIRECTCU II, DDR: Corsair Vengeance Black 4x8192, SSD: 2x Corsair Force 3 120Gb Sandforce,HDD: 2x Western Digital Caviar Black 1000 GB, Cooling: Corsair H100, Case: Corsair Vengeance Black, PSU: Corsair AX750, Display: Dell u2711 WQHD

I am the jury, the judge and the executioner !

Administrator soulwise will become famous soon enough soulwise's Avatar
    Functioneaza. La fel am fost si eu nevoit sa fac pentru MotoG, chiar de doua ori ( voce si date ), tot pe Cosmote.

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    O singura observatie: daca e FOARTE dar FOARTE veche e posibil sa trebuiasca inlocuita pentru a putea functiona pe 3G. Am patit personal cu un SIM vechi de multi ani (tot Cosmote) pe care nu se activa 3G-ul (mergea doar EDGE) problema rezolvandu-se prin inlocuire. Tinand cont de vechimea telefonului lui wavetrex este foarte posibil sa se afle si el in acest caz. Aflam oricum azi

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Quote Originally Posted by TheXhosa View Post
    Sa il stapanesti sanatos
    Multumesc ... vedem imediat. Ar trebui sa ajunga curierul dintr-un moment in altul ( sper ! )

@Bogdan
    Telefonul e vechi, cartela nu e chiar asa veche.
    Nu am cumparat niciodata telefoane "pe contract", chiar si acel Nokia a fost luat cu banii jos... din Carrefour Brasov mai precis, a costat 999 lei !!! (Deh, erau alte vremuri)
    Telefonul asta a trecut prin o gramada de cartele, Connex GSM, Vodafone, Orange cartela, iara Vodafone abonament, Cartele diverse prin germania, ungaria, Costmote cartela (mi-am bagat picioarele in abonamente la un moment dat, risipa de bani).

Cartela curenta are doar 2 ani, teoretic are "extraoptiuni" de internet, deci ar trebui sa mearga, aia daca n-o distrug la taiere.

Quote Originally Posted by TheXhosa View Post
    flagshipurile lor mi se par penal de mari
    Exact, sunt o persoana de statura medie, am 170, maini mai mici, m-am jucat cu un Galaxy Note 2 al unui prieten ( 5.7" parca? ) si obligatoriu imi ocupa ambele maini ca sa pot sa-l operez (sau mi-era frica sa-l scap din mana), problema pe care n-am avut-o niciodata pe Nokia.
    Ca sa nu mai zic de faptul ca e ciudat sa duci monstruozitatea la ureche, cand abia poti sa-l tii cu o singura mana

Sper sa fie ok cu 4.3" !

tic... tac... tic... tac...

---
    Hmz, nu am nici un apel de la curier, nici un e-mail cu AWB-ul ?
    Sper sa nu fie vreo problema cu transportul...

Edit: Tocmai am vorbit cu curerul local, e la el... dar mai dureaza, la mine vine printre ultimii... deh, locatia

Administrator soulwise will become famous soon enough soulwise's Avatar
    Asteptam primele impresii .

Cateva poze + primele impresii

http://dl.wavetrex.eu/samsung/
    (Pozele sunt facute cu aparatul DSLR, au 6 megapixeli)

- Aparatul in sine este o bijuterie
    - Micut, subtire, usor, comod de tinut si operat cu o mana ( cum ma asteptam )
    - Procesorul suficient de rapid, pana acum nu s-a "inecat" indiferent ce am facut cu el
    - GPS-ul e fantastic, in cateva secunde a vazut 12 sateliti. Pozitie, directie de mers, altitudine, toate au aparut rapid pe ecran si cu precizie.
    - Ecranul, desi nu are o rezolutie fantastica, mi se pare ok, eu personal nu vad pixelii, nici chiar daca il bag in nas, iar NEGRUL de la OLED e bestial, contrastul in intuneric este absolut magnific. Pixelii stinsi sunt cu adevarat stinsi... nu exista "light bleed" si alte chestii specifice ecranelor LCD.
    - Am facut cateva apeluri scurte de test, se aude decent... un pic parca vibreaza difuzorul, dar asta probabil datorita volumului.
    - Muzica (in casti) se aude bine, dar nu exceptional. Cu castile din cutie ( Samsung ) calitatea este mai slaba, dar cu castile mele e cel putin la fel de bun sunetul ca cel din PC.
    - Wireless-ul merge corespunzator, dar nu stralucit ( poate e de la modemul Romtelecom, care iarasi nu e stralucit )

Deocamdata atat, o sa fac si teste + alte impresii, filmare, etc... a venit tarziu curierul, abia am apucat sa-l instalez/setez.

---
    Primele benchmark-uri:
    SDTools - Memoria interna: 54 MB/s write, 103 MB/s read | Card: 13 MB/s write, 22 MB/s read
    3DMark Ice Storm - 5656 puncte ( 5369 Graphics - 25.2fps/ 21.4fps, 6959 Physics - 22 fps )
    ... rezultatul e subtirel comparat cu Nexus 5 de exemplu ( 16600 puncte ), insa eu nu ma joc pe telefon, deci nu-i problema.
    Antutu Benchmark X ( 2014 ) ... 19231 (un PIC mai sus ca si Galaxy S3)

Senior Member AlexSerbanoiu is on a distinguished road AlexSerbanoiu's Avatar
    Sa-l stapanesti cu placere . Linkul cu pozele nu merge. Nici eu la 1.90 nu pot folosi un telefon cu ecran mai mare de 5' . Il pot folosi cu 1 mana, dar simti ca a 2-a secunda ar fi pe jos

Multumesc !

Link-ul cu pozele merge... probabil e ceva problema la tine. Totusi, le pun aici inca o data ca thumbnail-uri, fiecare independent:

(Click pe poze pentru versiunea mare)

Alte informatii:
    - Pairing-ul cu headset-ul bluetooth a mers din prima, prin simpla apasare a butonului. Apelurile sunt automat preluate prin el
    - Telefonul dupa conectarea la internet a gasit 1 upgrade, care a schimbat ceva la android ( a durat vreo 10 minute timp in care se vedea robotelul si atat )
    - Versiunea curenta de android este 4.2.2
    - Aplicatia Samsung Kies (pentru Windows) poate fi utilizata pentru editarea de contacte, vizualizare mesaje, vizualizare fisiere... dar sa spun drept nu m-a impresionat. E foarte "subtire" ca features.

Urmeaza maine pe lumina niste fotografii si o filmare-doua.
    Deocamdata ma retrag, am "butonat" destul pentru o zi.
    O seara faina tuturor !

Nu ma lasa site-ul sa pun mai mult de 25 poze intr-un post, a trebuit sa-l rup in doua...

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    @ wavetrex, nici la mine nu merg link-urile cu poze, si nici site-ul tau, primesc not found, deci probabil ceva probleme (DNS etc) mai ales ca nici pozele pe forum nu se incarca si sunt linkuite tot de pe site de la tine.

Cat despre telefon, ma bucur ca-ti place si ca am contribuit si eu putin la alegerea corecta. Sa-l stapanesti sanatos si sa te bucuri de el.

Reply to Thread
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast