Class: Barbarian
Am jucat toate clasele si pot spune ca toate au frumusetea lor, dar barbarul ma atras cel mai mult si nu pentru ca ar fi cel mai bun in dps sau cel mai tank ci pentru ca e binisor balansat si dmg dar si rezistent, dar mai ales imi place cum arata. Sa fim seriosi cine nu vrea sa fie o bruta ce sparge capete in stanga si in dreapta.

Build: buildul nu are nimik special, e facut pentru a putea farma monstii rare. marea parte a skilurilor sunt physical damage deoarege am un ring care imi creste dmgul fizic cu 17%.

Left Click: Cleave - Gathering Storm. De ce? In primu rand pentru slow-ul de 80% si in al doilea rand pentru generare de fury.
Left Click: Hammer of the Anciets- Rolling thunder. Doar pentru dps cand ne intalnim cu monstrii rare.

Q: Sprint - Marathon. Videza de deplasare.
W: Rend - Bloodbath. AOE damage. Pentru dps vs rare mobs dar in special pentru a omora monstrii albi. 1 skill din acesta si la dificultatea pe care o joc eu monstii normali mor fara sa ii mai "ajut". Simplu si eficient pentru ca e un skill chain reaction.
E: Battle Rage - Marauders rage. Buff pentru dmg.
R: Wrath Of the Berserker - Insanity. Pentru 20 de secunde devii de neoprit as spune. +50% damage +10% crit chance +25% atack speed +20% movement speed +20% dodge si +IMUN LA TOATE TIPURILE DE DEBUFF.. Asta este skilul care face barbarul sa fie barbar. efect vizual foarte inspirat as spune + damage. Acesta il folosesc numai cand intalnesc monstrii rare.

Skiluri pasive:
Weapon master. 5% crit chance pentru ca folosesc un topor in main hand.
Unforgiving. Imi regenereaza din furie pentru a putea spama Sprint cat mai des.
Tough As Nails. +25% armura pentru a rezista mai mult si 50% reflect damage. Arma imi da 100% din reflect damage meu la fiecare hit.

Paragon:
CORE: 30 puncte in movement speed( pentru ca nu aveam max movement speed din iteme), iar restu Strenght.
OFFENSE: toate punctele in critical hit chance
DEFENSE: toate punctele in rezist all.
UTILITY: toate punctele in Area Damage.

Nu este cel mai stralucit build dar isi face treaba. See you all in Sanctuary!