Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Pareri Sistem GAMING (alegere , dezbatere)

Salutari , salutari ! Ce parere aveti ? Care din aceste doua wishlisturi de jos merita pentru gaming si recomandatimi va rog un monitor bun de gaming pana in MAXIM 11mil, , MULTUMESC !
    http://www.mediadot.ro/wishlist/42828/
    http://www.mediadot.ro/wishlist/42829/
    Cum am comentat si in wishlist, la un upgrade voi pune o placa video, de baza...
    Se poate un sistem mai bun ? Ce merita ? Credeti ca un A10 7850K e mai bun decat un FX 8320 ?

ti-am pus si monitor si placa video mai buna ca si 270x..

Senior Member gabi202000 is on a distinguished road
    personal as recomanda monitor cu rezolutie pana in 1600 x 900 pt ca nu o sa ai bani de placa video sa te duca pe ultra si cel putin 50 fps avand in vedere ca vr pc de gaming iar o rezolutie mai mica dekt cea monitorului se vede ca drq in jocuri

Aha , interesant .....omule , chiar 450 de W ? ) Crezi ca eficienta ? Aaaa si inca ceva pana strang eu banii aia , ma fac maicuta la manastire , cam mult eu am d-abea 1500 de lei ... 15mil. si ma gandeam .... ca am 3 variante , ooo pardon , 4 PC-ul , PS4-ul , Xbox 360-ul si PS3-ul . Referitor la PC Crezi ca un A10 7850K CA PROCESOR , este "ceva" in MANTLE ? Adica o sa obtin performante mai bune cu un FX 8320 sau cu un A10 7850K ? (langa un R9 270X) Intrebarea nr.2 Ce sa aleg dintre PS3 si Xbox 360 ? Eu singur nu pot deslusi , parca ar fii un lacat de otel de 5CM , si am nevoie de ajutor , unii spun ca Xbox 360 are de departe grafica mult mai buna , altii zic ca la capitolul putere Hardware PS3 conduce .....ce crezi ? Ce merita cumparat ?

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    In primul rand... despre ce discutam de console aici? Parca era vorba de un PC de gaming. Totusi:

PlayStation 3 ... was released at the end of 2006
    Xbox 360 ... launched worldwide across 2005–2006

Deci, vorbim de doua "jucarii" lansate in 2006, acum.... ia sa vedem ce scrie pe calendar, parca 2014 ... lansate ACUM OPT ANI !
    (Incluzand proiectarea, constructia, distributia si marketing-ul, vorbim de tehnologie de acum 11-12 ani).

bigpanz3r, fara suparare, dar daca stai asa rau cu banii, distractie placuta la manastire !

Poftim !? :/ Pai am spus ca pot si un pc dar din A10 7850K , asta e merg pe ceva de buget , am auzit ca acest procesor este FOARTE puternic si in timp se vor pune tehnologii in jocuri de care dispune acest procesor , si la Upgrade pun un R9 270X .... dar , ma gandeam mai mult la consola ..... nu stiuu dece nu o lua in rau... Si A10-7850K este mai bun decat FX8320 ?

Senior Member pas.andrei is on a distinguished road

Wishlist facut de tine, din care eu inteleg ca tu ai 2.554,01 RON pentru unitatea centrala la care mai vrei sa pui SI o placa video(GTX 760) SI un monitor de 1100 RON, dar totul in doar 1500 RON. Because logic.

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Quote Originally Posted by pas.andrei View Post
    ... dar totul in doar 1500 RON. Because logic.
    Ai uitat partea in care toate astea tre' sa incapa intr-o carcasa de Xbox 360, impreuna cu electronicele de la PleiSteișăn Trei, Patru si Cinci , pentru cel mai tare sistem de gayming in existența speciei umane.

Ma scuzati, dar thread-u asta chiar trebuie luat la mișto și din față și pe la spate.

Senior Member Bogdan101 is on a distinguished road Bogdan101's Avatar

....

Quote Originally Posted by bigpanz3r View Post
    altii zic ca la capitolul putere Hardware PS3 conduce .....ce crezi ? Ce merita cumparat ?
    PS3. E 11 milioane in Auchan. The Last of US + Uncharted 3 sau Gran Turismo 6
    Si FX 8320 e mai bun ca A10 7850K.

Foarte bine , foarte bun ajutorul , merci frumos , PACAT , mare pacat ca FX 8320 e mai bun decat acel A10 , dar nu stiu.....cei de la AMD zic ca au pregatit ceva....au dezvoltate tehnologii in acel procesor , pe care le va face "obligatorii" sa zic asa ca NVIDIA cu PHISX ) , d-abea astept sa vad ce face , daca nu face , merg pe INTEL + NVIDIA , asta e.... la inceput o sa imi pun un i3 + un GTX 650 TI cred... dupa , la upgrade , il zidim

Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast