Reply to Thread
Results 1 to 6 of 6

Cel mai bun "serviciu" de gaming !?

Salutare , salutare ! Am o mica intrebare , si anume :
    Care credeti ca este cel mai bun serviciu de gaming ?
    Sunt foarte multe , desi cele mai cunoscute sunt :
    - Steam
    - Origin
    - OnLive
    Eu zic sa imi spuneti care este preferatul vostru (Atentie ! Poate fii altul , eu am spus cele mai cunoscute ) , si care este smecheria cu OnLive ? Daca va zic , ramaneti uimiti ! Am un PC , de nu stiu, cred ca il am de aproximativ 12 ani , am un procesor Intel(R) Core(TM)2 Duo E 4700 @ 2.60GHz , 2GB memorie RAM si o placa video GeForce 9400 GT , aa , si ca sistem de operare , un XP 32-biti , SP3 (Service Pack 3) .
    E ! Si am jucat (pe OnLive) The Darkness 2 , HomeFront si nu am avut probleme , credeti ca ma ajuta faptul ca jocul este in Cloud ? Imi mai "taie" din probleme ? Ciudat !
    Cam asta am avut de spus , daca aveti intrebari punetile ! (nu uitati de serviciul vostru preferat de gaming )

Administrator soulwise will become famous soon enough soulwise's Avatar
    Steam FTW si ma enerveaza ca nu imi pot trece toate jocurile pe el.
    Ubistore, Origin ar trebui sa accepte ca sunt degeaba, sa inchida portile si sa ne lase.
    Daca pe OnLive jocul este in cloud tot ce face confoguratia pe care "rulezi" tu jocul este sa decodeze un stream video(un film in timp real, jocul fiind randat in cloud si fiind transmis sub forma de stream video spre tine), asa ca nu ar trebui sa te miri ca poti juca titluri recente pe el.

Quote Originally Posted by soulwise View Post
    Steam FTW si ma enerveaza ca nu imi pot trece toate jocurile pe el.
    Ubistore, Origin ar trebui sa accepte ca sunt degeaba, sa inchida portile si sa ne lase.
    Daca pe OnLive jocul este in cloud tot ce face confoguratia pe care "rulezi" tu jocul este sa decodeze un stream video(un film in timp real, jocul fiind randat in cloud si fiind transmis sub forma de stream video spre tine), asa ca nu ar trebui sa te miri ca poti juca titluri recente pe el.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...95570343_n.jpg

Junior Member tmguerrilla is on a distinguished road
    sincer m-am saturat sa imi umple steam pc de upd-uri inutile pentru orice prostie update............ nasol numa la cs:go o data la 2 zile cativa mega udate si tot asa Origin pana acuma e f bun eu sunt multumit de el

Senior Member Bogdan101 is on a distinguished road Bogdan101's Avatar
    Steam - Nu am intampinat nici o problema, contul a fost spart de 3 ori, dar Steam m-a ajutat. Nu au cerut key, si nici o explicatie SF! ^_^

Steam - asta o zic fara dubii,este cel mai bun dintre toti ceilalti si are si o gama larga de jocuri diferite. Nu demult mi-am procurat si eu un ACER PREDATOR G9-593 ca in poza
    http://bigshop.md/uploads/products/1...8e70572_wm.jpg
    Nu mai dorm noptile cu el