Reply to Thread
Page 6 of 6 FirstFirst ... 4 5 6
Results 51 to 59 of 59
    Am o rugaminte pentru cei cu moto g. Am vorbit si cu oxy dar vreau sa vad si la voi cum se prezinta situatia. Puneti aplicatia cpu z de play si monitorizati cpu. La cat sta core o in 2-3-4%? Sunt curios ca la mine si la oxy sta in 998 mhz. Pe tableta, cu acelasi cortex a7 core 0 la 2-3-4% scade si la minimul setat din fabrica si anume 497 mhz. Vad ca pe moto g minimul este 300 mhz, dar nu l-am vazut niciodata acolo in monitorizare cpuz.

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    Intr-adevar este 868 pretul de pe MediaDOT (LINK) si nu 750. Ramasesem cu 750 in minte de pe la resigilate.

Cat despre baterie din cate am inteles este problema si din SO, android 4.4.2 mai exact. Problema cu consumarea bateriei apare si pe la Samsung sau HTC.

Este o incompatibilitate intre qualcomm si kitkat cica. Acum nu stiu la ceilalti, dar am vazut pe support motorola ca se discuta problema. Se asteapta rezolvarea ei.

Administrator soulwise will become famous soon enough soulwise's Avatar
    Auzi, dar un reset la setarile din fabrica ai facut ca sa cureti bine si cache-ul?
    Daca nu, incearca si apoi vezi daca mai apar "problemele" astea despre care spui matale .
    Bine, pierzi toate setarile si aplicatiile instalate dar cine stie... poate se merita.

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    Intrebare: ai primit telefonul direct cu 4.4.2 sau ai facut update de la 4.3 la 4.4.2? De regula cand se face upgrade la SO e recomandat un reset la setarile din fabrica tocmai pentru ca pot aparea probleme de genul asta. Daca nu poti da reset ca sa nu pierzi setari, conturi, etc este suficient si un "Clear cache partition", detalii AICI.

Tinand cont ca nici eu nici soulwise nu am avut probleme cu telefonul crezi ca e posibil ca vreo aplicatie sa-l "supere"? Eventual o aplicatie care o ai si tu si eventual e si la oxy? Stiu ca acum ceva timp au fost probleme cu skype de exemplu care manca bateria, detalii AICI.

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar
    Nu sunt de mult utilizator de smartphone, dar pot sa spun ca trebuie grija la aplicatii.

Acum o saptamana de curiozitate am instalat "cea mai populara aplicatie de Slots" (chestie d-aia de cazino.. 7-7-7 BAR-BAR-BAR)

Ei bine, seara cand m-am culcat bateria era la 70%. Dimineata l-am gasit inchis, cand sa-i dau drumul plangea ca are 2% si ca trebuie urgent sa-l conectez la retea.
    Am dezinstalat porcaria ( era singurul lucru instalat in acea zi ) si de atunci merge normal, se consuma 5-10% pe zi, in standby + utilizare slaba

Ce-a putut face acea aplicatie cu telefonul meu peste noapte, nu stiu... dar in orice caz e suspect.

https://play.google.com/store/apps/d...com.slotgalaxy
    Nu instalati decat daca vreti sa ramaneti fara baterie foarte rapid

Quote Originally Posted by Bogdan View Post
    Intrebare: ai primit telefonul direct cu 4.4.2 sau ai facut update de la 4.3 la 4.4.2? De regula cand se face upgrade la SO e recomandat un reset la setarile din fabrica tocmai pentru ca pot aparea probleme de genul asta. Daca nu poti da reset ca sa nu pierzi setari, conturi, etc este suficient si un "Clear cache partition", detalii AICI.

Tinand cont ca nici eu nici soulwise nu am avut probleme cu telefonul crezi ca e posibil ca vreo aplicatie sa-l "supere"? Eventual o aplicatie care o ai si tu si eventual e si la oxy? Stiu ca acum ceva timp au fost probleme cu skype de exemplu care manca bateria, detalii AICI.

Da am primit telefonul cu 4.4.2. Nu am avut probleme decat o singura data cu sunetul in casca, dar oxy are aceasta problema des. Cu bateria mi s-a intamplat la inceput odata sa se inchida cand mai avea doar 5% (dupa prima incarcare) si cred ca nu trebuia sa-l las fiind la inceput, si odata la 30% mi s-a intamplat. Daca intrati pe support motorola/forum, acolo o sa vedeti ca multi au probleme cu "battery drain". Aplicatii pe telefon nu am multe, deoarece am tableta. Dar cel mai des folosesc telefonul, in special pentru vorbit, insa nu-l incarc cu aplicatii aiurea, decat doar daca imi trebuie. Sunt foarte multumit de el, imi place ca arata precum un nexus, daca nu era sa iau moto g, sigur luam nexus 5, dar am vrut baterie nu performanta.
    Din ce am discutat cu oxy, si a testat si el in cpu z, core 0 sta blocat la 998 mhz, si nu scade la 300 decat in sleep mode. Insa eu astept update-ul care va rezolva micile bug-uri, pentru ca eram convins ca 4.4.2 este mai stabil ca toate, insa se pare ca nu e chiar asa.

Banned oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000's Avatar
    just behind u... always watching...via Bucuresti-TEI
    De vreo 3 ori am avut aia cu sunetul... vad ca in ultima vreme nu s-a mai intamplat.
    Asa pare destul de stabil, nu se blocheaza sau alte chestii. Bateria insa nu ma tine cum ii tine pe altii dar cred ca e si de la semnalul slab pe care il am permanent in zonele pe care le frecventez.

Moto G dual sim primeste update la 4.4.4. Momentan il testez, vad ce si cum, apoi revin cu impresii. Eu am instalat update-ul manual ca pana dau astia de la moto auto albesc la par.

Reply to Thread
Page 6 of 6 FirstFirst ... 4 5 6