Reply to Thread
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3 4 5 6 LastLast
Results 41 to 50 of 59
    Banned oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000 has a reputation beyond repute oxygen200000's Avatar
    just behind u... always watching...via Bucuresti-TEI
    Nu e vorba ca e mica. Nu are predictie pusa la punct. Aia default pe care o aveam era foarte OK. Cum zicea si Bogdan, poate cea mai buna implementare de pe Android si foarte, foarte asemanatoare cu Swiftkey... Pana la urma o sa iau Swiftu' da' e cu loz...

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    Wave din ce stiu eu formatarea e incarcare de 12 ore a unul acumulator. Ciclurile de incarcare descarcare e altceva.
    EXACT.

@oxy, sense dupa ce-l folosesti mult timp dezvolta dependenta, daca pot spune asa. Te obisnuiesti cu unele lucruri (tastatura de exemplu) si te astepti ca si pe apte telefoane sa fie cel putin la fel de bune. Oricum Moto G e un telefon ok la banii lui.

As spune mai degraba un telefon "corect". Ce nu-mi place mie la multi dintre marii dezvoltatori de telefoane de tip smart este ca omit de cele mai multe ori sa puna un acumulator bun. Pentru ca aici mi se pare o mare problema si cam destul de grava. Se lasa la urma si nu prea se baga in seama. Da, eu inteleg, daca ar face baterii mari nu ar mai vinde baterii, dar prefer sa se faca un telefon cu baterie de capacitate mare non removable decat un telefon cu acumulator de capacitate mica si sa cumpar la fie care an un acumulator care si ala la anumite telefoane nu se gaseste.

Administrator soulwise will become famous soon enough soulwise's Avatar
    Am gasit asta :

Motorola Moto G Disassembly/Tear Down/Cracked Screen Repair

pe Youtube.

Cred ca oricine poate sa serviseze un Moto G la nevoie.

Interesant videoclipul. E bine de retinut, multumim.
    Bun, am revenit dupa o prima incarcare cu impresia "artistica". Pozele vor vorbi de la sine. Am vrut sa prind 4 ore de display dar nu am reusit, din pacate. Am folosit mai mult wi-fi decat date mobile si am mers numai e 3g, nu am folosit sub nici o forma 2g. Sunt destul de multumit. A meritat achizitia. In plus am gasit un incarcator bun care incarca repede.
    Telefonul nu ajuns la 1%, dar se pare ca pe la 5% s-a inchis, am vrut sa vad pana cand poate. Apoi l-am deschis, datele din poze sunt reale oricum.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version

Name:	Screenshot_2014-03-29-21-07-05.jpg‎
Views:	66
Size:	45.9 KB
ID:	2088   Click image for larger version

Name:	Screenshot_2014-03-29-21-07-22.jpg‎
Views:	74
Size:	57.2 KB
ID:	2090   Click image for larger version

Name:	Screenshot_2014-03-29-21-07-27.jpg‎
Views:	62
Size:	47.0 KB
ID:	2089   Click image for larger version

Name:	Screenshot_2014-03-29-21-07-32.jpg‎
Views:	62
Size:	33.3 KB
ID:	2087  
    Last edited by white_tee; 31-03-2014 at 06:32.

Nu mai posteaza nimeni nimic pe aici. Eu de exemplu am intampinat cateva probleme si oxy din ce am discutat cu el. Telefonul nu e chiar perfect. Are mici bube dar care sunt sigur ca se vor rezolva curand prinr-un mic update.

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    Ce probleme ati intampinat cu el? Cat despre telefon nu cred ca a zis nimeni ca-i perfect. Nu cred ca exista un telefon "perfect" Moto G este "perfect" la cat costa, din cate vad acum este in jur de 750 RON. Totusi care sunt problemele?

Infinity wavetrex will become famous soon enough wavetrex's Avatar

Ba exista ;)

(click pe poza)

Pacat insa ca are 14 ani vechime...

Iar al meu inca functioneaza, chiar zilele astea l-am descoperit intr-o cutie in garaj, plin de praf, impreuna cu incarcatorul sau. L-am pus la incarcat, bagat SIM in el... VODAFONE, 3 linute.
    Oare peste 14 ani, in 2028, vor mai functiona toate smartphone-urile astea "smechere" din prezent?

Bogdane, unde ai vazut frate telefonul asta la 750? Eu varianta de 8g l-am vazut la 830.
    Probleme cu el sunt, multi au probleme cu baterie, din ce am citit, este o nepotrivire intre soft si chipset. Eu nu am avut probleme de acest gen, dar am avut probleme gen restart de vreo doua ori si in timpul unui apel nu auzeam nimic in casca si nici cel de la "capatul firului" nu auzea. Pana nu am dat restart nu puteam rezolva problema. Din ce am inteles se poate rezolva si cu o trecere pe 2g si apoi revenire pe 3g.

Administrator soulwise will become famous soon enough soulwise's Avatar
    Eu nu am intalnit nici o problema cu el pana acum, altfel faceam update la review.
    Poate nu ma credeti dar pentru mine se comporta perfect si il frec toata ziua fara husa , fara tratamente speciale. Inca pandesc primul defect sau prima zgarietura .
    Azi ridic de la Media DOT ( adica de la serviciu ) inca un Moto G dual sim de 8 GB pentru un prieten.
    @Bogdan - mi-ar fi placut si mie sa il gasesc la 750 ...

Reply to Thread
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3 4 5 6 LastLast