Reply to Thread
Results 1 to 8 of 8
    Junior Member zuzuciprian is on a distinguished road

Gaming pc pareri in maxim 2 saptamani il iau

as vrea o carcasa ventilata si cat de cat silentioasa...daca acell coler master e ok as vrea pareri mersi sau sa iau coler master cm 690 III
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version

Name:	11.jpg‎
Views:	102
Size:	19.8 KB
ID:	1725  

Senior Member AlexSerbanoiu is on a distinguished road AlexSerbanoiu's Avatar
    la cosul de cumparaturi ai optiunea salveaza ca wishlist. Da-ne linkul de la wishlist , din imaginea aia nu intelegi nimic

Administrator Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan has a reputation beyond repute Bogdan's Avatar
    Salut zuzuciprian si bun venit pe forum. Am mutat eu theadul pe aria corecta. Vorbind de un wishlist este bine de postat la ... wishlist. Te rog mai multa atentie data viitoare. Pentru a fi ajutat cat mai rapid, trebuie sa postezi wishlist-ul corect pe forum. Poti afla AICI cum poti face asta.

Am pus mai jos wishlist-ul tau, asa cum a r fi corect sa arate.

in banii aia pc-ul pe care il vrei nu e foarte echilibrat. Care este bugetul maxim, doar gaming, ce monitor ai? Orice extrem ultra mega gaming ai face nu ai nevoie de 16gb, si procesorul e prea slab fata de restul pieselor.

salut

ms frumos deci am un monitor de 23 inchi samsung sync master ..as inlocui palca de baza cu un asus 990fx...insa observ ca ati zis ca procesoru le prea slab ptr acele piese...sa trec pe intel buget cam 65 milioane maxim

eu vreau sal folosesc ptr gaming si 16 giga ram consider ca nu strica sa ai mai mutla memorie chiar daca sa zicem 8 ajunge ..apropo carcasa aia cum vi se pare e cat de cat silentioasa ?sau nu prea?

de banii pe care ii dai pt inca 8 gb ii poti baga in alte piese care conteaza. In momentul de fata si 8 gb sunt arhisuficienti, diferenta in gaming dintre 8gb si 16 este inexistenta. SSHD-ul pe care l-ai ales nu o sa te ajute in gaming, mai bine iti iei un ssd de 250gb si un hdd de 1 tb. La procesor un i5 4670k iar ca solutie de racire e alegerea ta, pe apa sau aer( cele pe apa sunt mai scumpe). Conteaza sa ai si un monitor minim full HD, altfel rostul unei placi video de peste 2000 lei nu il vezi. Ca si sursa una de 750w la fel, arhisuficienta. La partea de carcasa e alegera ta, iti place una imensa cat casa sau ceva mic dar si foarte util ( vezi bitfenix prodigy )

Senior Member NooBooS is on a distinguished road

Ai un SSD, sursa de calitate si tot ce mai ai nevoie. Carcasa am lasat-o p-aia daca iti place tie.
    Last edited by NooBooS; 07-02-2014 at 13:12.