Reply to Thread
Results 1 to 6 of 6

Thread: War Thunder

Junior Member burebista is on a distinguished road burebista's Avatar

War Thunder

Adica asta.

Unii care ma mai cunosc de pe aici poate stiu ca practic m-am cam retras din lumea hardware mai de mult din cauza de tancurile din World of Tanks. Dupa 41k batalii acolo am zis ca e de ajuns, pentru mine jocul ala e stricat din cauza de RNG si gold-ammo.

In fine norocul meu a fost ca intre timp aparuse War Thunder care ne propune tot o trilogie aer-sol-apa. Momentan avioanele sunt jucabile, tancurile sunt in Closed Beta Test iar vaporasele o sa vina si ele cindva.

Ce pot zice despre avioanele din WT? Sunt superbe ca si grafica/sunet/atmosfera, se pot controla excelent cu mouse-ul (in 2 moduri de joc ca pentru al treilea ai nevoie musai de joystick si ceva asemanator cu TrackIR) si overall este un joc extrem de reusit.
    Pentru astia mai pasionati de WWII jocul vine ca o manusa cind poti "zbura" cu avioane legendare. Ma rog, pentru mine e asa.

Jocul este F2P iar goldul care se cumpara pe bani nu-ti aduce niciun avantaj pe cimpul de lupta. Ce poti face cu gold e sa-ti cumperi avioane premium (te ajuta la bani si XP), perioade de joc Premiu (la fel tot pentru bani si XP), sa-ti antrenezi echipajul mai repede (aici poate parea un pic P2W dar nu este asa, din experienta proprie pot spune cu mina pe inima ca skill-ul pilotului uman conteaza infinit mai mult decit calificarea echipajului facuta cu gold) si apoi pentru cumpararea a tot felul de prostioare gen skins/decals/module sau transfer gold-credite.

Pe mine jocul m-a prins mai tare decit WoT iar acum sunt si Beta Tester pentru tancurile lor care sunt cu o clasa peste ceea ce am jucat in WoT.
    La baza jocul are 3 moduri de joaca:
    - Arcade unde avioanele se comporta cu un FM/DM generic si tot ce ai de facut e sa omori oamenii rai.
    - realistic unde deja avioanele se comporta ca niste avioane si bataliile sunt mai tacticizate
    - simulator care deja este pentru hardcore players. Acolo se joaca numai cu joystick si TrackIR, numai din cockpit, fara tag-uri la avioane, fara radar, e belea.

Daca e cineva interesat de mai multe amanunte despre joc/gameplay o sa ma straduiesc sa explic cit ma duce mintea.

Noii jucatori pot folosi acest link de inregistrare (e referalul meu dar eu practic nu primesc nimic pina ce omu' nu ajunge mai sus intr-o natie) si mai primesc niste gold moka (nu e mult, dar combinat cu cel primit pentru jucarea misiunilor de training e un bun inceput pentru a califica fo' 2 echipaje).

Mai jos sunt 2 meciuri d'ale mele ca sa va faceti o idee despre cum se joaca jocul cu mouse-ul.

P-47

Fw-D13
    If it ain't broke... fix it until it is.

Administrator soulwise will become famous soon enough soulwise's Avatar
    Nice! Wellcome burebista.
    Ma bucur ca ne onorezi si aici cu prezenta.
    Cred ca o sa fac si eu un thread separat pentru jocul care tocmai l-am descoperit zilele trecute.
    Nu ne ajuti si pe noi cu thread-ul vestit despre surse te rog? Nu am dreptul de a-l copia de pe unde zace pe alte forumuri insa matale cred ca ne poti lamuri asupra problemei pe sectiunea de hardware.
    Ce zici?

PS la partea cu retrasu', sper sa te faci sa te razgandesti odata si odata.

Mariane, prezenta am pe mai toate forumurile in continuare dar este eterica ca de cind cu avionase si tancuri am dat in mintea copiilor.

Thread-ul cu surse parca l-am pus si aici sau ma lasa memoria?
    Oricum e ramas in urma tare, au trecut ani buni de cind l-am conceput.

LE: dap, io-te-l. Din 2011.

Hehe, poate il readucem in actualitate zilele astea.
    Incearca si Path of Exile, ca sa mai faci pauza de la tanculete si avionase , zilele trecute l-am descoperit.

Chiar va rog, cine are placerea sa scrie despre subiect poate folosi ce crede de cuviinta de pe acolo.
    As fi chiar bucuros daca mai vrea cineva sa tina sus flacara surselor ca sa zic asa.

LE:
    Path of Exile is an online action RPG set in a dark fantasy world
    Sorry man, io nu digerez RPG cu clase, skiluri, vraji, maciuci, monstruleti si alte d'astea. Io-s d'ala cu poc-poc lol.

Imi aduce aminte de Diablo 2, e free ... clickai ca disperatul la el.
    "poc-poc, lol" )))))))))) mi-ai descretit fruntea si pe ziua de azi.