PDA

View Full Version : Livrarea unui PC complet cu plata cash direct curierului

WertyZ
03-08-2013, 10:28
Buna ziua.
Astept sa revina unitatile optice in stoc si voi da comanda unui PC complet in valoarea de 2740 RON.
Daca voi plati direct curierului banii, si anume cash, se percep alte taxe pe langa cea de transport care are valoarea de 17 RON?

Multumesc pentru timpul acordat. ( stiu ca nu am postat bine... unde ar fi trebuit, nu am gasit )

wavetrex
03-08-2013, 13:50
Exista o taxa de ramburs pe care o percepe curierul, care din cate stiu se invarte undeva la 10 lei (daca nu s-a scumpit intre timp).

Cat despre PC complet, daca nu achiti in avans macar 30% ( transfer bancar, card ), nu poate Mediadot-ul sa ti-l asambleze.
Asa ca desi poti comanda fara probleme cu ramburs toate componentele unui PC, ele vor veni fiecare in cutia proprie si ti-l asamblezi singur daca alegi varianta asta de plata.

--
P.S. Ce vorbesti de unitati optice in stoc ? Sunt o gramada de unitati optice in stoc, cum ti-am scris si in thread-ul celelalt !

http://www.mediadot.ro/unitati-optice/?stocf

Deasemenea, acum vad ca ai mai facut inca cateva thread-uri cu acelasi subiect, asamblare, stoc, etc...
E chiar asa dificil sa scrii in acelasi loc legat de aceeasi problema?

Chiar nu sunt mii de utilizatori pe forumul asta care posteaza zilnic, ca sa fie necesar sa ingrosi si tu randurile doar doar te vede cineva...
Te asigur ca se vede tot, indiferent unde e scris ;)

Bogdan
03-08-2013, 15:52
@WertyZ, ti-am mutat eu thread-ul unde trebuie. Data viitoare te rog sa intrebi in acelasi thread tot ce ai de intrebat, mai ales ca lucrurile au legatura intre ele. Esti mai usor de urmarit decat daca postezi in mai multe locuri.

Cat despre informatiile cerute, le ai AICI (http://forum.mediadot.ro/showthread.php/300-MediaDOT-Informatii-utile-%28Livrare-Garantie-Cum-Comanzi-etc%29) pe forum pe toate la un loc. Special am facut sticky ca sa se vada. Ba mai mult, gasesti link catre ele si in semnatura mea.

WertyZ
03-08-2013, 20:20
Ma scuzati.
Eu nu mai doresc asamblarea facuta de MediaDot, doresc sa imi vina doar puesele, voi face eu asamblarea.

Bogdan
05-08-2013, 15:46
Atunci raman valabile taxele de pe link-ul meu mai putin avansul. Mai exact taxa de transport si taxa de ramburs perceputa de curier. Spune-ne si in ce oras se va face livrarea ca sa-ti dam costul exact.

WertyZ
05-08-2013, 18:51
Unde pot specifica faptul ca nu doresc asamblarea?

Bogdan
05-08-2013, 20:15
Consultantului de vanzari cand te va contacta pentru confirmarea comenzii. Poti pune comentariu si in cosul de cumparaturi la finalizarea comenzii. Ai acolo camp de "Alte comentarii". Vezi imaginea de mai jos pentru exemplificare (click pe ea pentru a o mari).

581