PDA

View Full Version : Amd gold reward

Alexiel
05-09-2014, 15:19
Salut,

Am achizitionat un Asus R9 280x pe 28 august si atunci am uitat sa intreb de cupon care stiu ca vine in mod normal pe mail dupa cateva zile. Mai era valabila promotia sau urmeaza sa imi vina pe email cuponul pt amd gold reward?
Comanda are numarul 1107122.

Bogdan
05-09-2014, 22:52
Alexiel, ai detalii AICI (http://forum.mediadot.ro/showthread.php/797-Never-settle-forever?p=5674&viewfull=1#post5674). Pe acel thread cred ca am raspus destul de clar si in mod repetat la aceeasi intrebare pe care o pui si tu.

IMPORTANT: Jocurile se primesc pe email (cel din contul tau MediaDOT) in maxim 5 zile de la confirmarea platii produselor.

Mai exact daca la data plasarii comenzii (28 august din cate spui tu - nu pot verifica acum in sistem informatia) promotia era inca activa, vei primi cu siguranta pe mail codul pentru jocuri, cel mai probabil saptamana viitoare, daca nu a ajuns azi. Toata operatiunea este automata si nimeni nu ramana fara cod. Repet: asta daca promotia era inca activa la plasarea comenzii.

Alexiel
08-09-2014, 08:16
Bogdan eu nu stiam exact daca promotia inca era activa deoarece acum nu am mai vazut bannerul promotial de la amd gold reward la placile video. Pe 27 am plasat comanda, iar pe 28 am platit-o. Am vorbit deja cu cineva de la magazin si mi-a explicat de ce nu mi-au venit inca jocurile pe email si ca vor veni in scurt timp.

Bogdan
08-09-2014, 15:05
Bogdan eu nu stiam exact daca promotia inca era activa deoarece acum nu am mai vazut bannerul promotial de la amd gold reward la placile video

Daca bannerul promotional nu mai era pe site (activ) in pagina produsului si la placile video AMD, atunci inseamna ca nu mai era activa campania, din cate stiu a expirat pe 28 august. Deci cu sigranta pot spune ca la data achizitiei nu mai era valabila promotia si nu vei primi cod pe mail.

Alexiel
09-09-2014, 15:56
Ok, thx for the info :)

Bogdan
09-09-2014, 16:06
Cu placere. :)