PDA

View Full Version : Evga gtx 750 ti ftw

SHOBU0076
30-06-2014, 12:07
Are cineva un Bios de la aceasta placa video ?

Am mare nevoie de un Bios la ea :)

Bogdan
30-06-2014, 16:46
Mail la support@evga.com, incluzi serialul in acel mail si-ti trimit ei firmware-ul necesar corect pentru placa ta video.

AlexSerbanoiu
30-06-2014, 17:03
o varianta de rezerva ar mai fi http://www.techpowerup.com/vgabios/index.php?architecture=NVIDIA&manufacturer=EVGA&model=GTX+750+Ti&interface=&memType=&memSize=

SHOBU0076
01-07-2014, 05:20
Mail la support@evga.com, incluzi serialul in acel mail si-ti trimit ei firmware-ul necesar corect pentru placa ta video.

Eu nu am un serial number de la acea placa... ai tu unul ? vreau biosul pentru a folosi impreuna cu nvflash , si apoi sa intru la capitolul Overclocking :)

Am mai multe gtx 750 ti , dar nici macar unul EVGA FTW ...

Acel bios nu este EVGA FTW :) am cautat si eu acolo in arhiva de biosuri , si nu am gasit nimic...

Bogdan
01-07-2014, 09:23
Eu nu am un serial number de la acea placa... ai tu unul ?

In mod normal serialul este imprimat pe un sticker lipit PCB-ul placii (pe "spatele" ei) sau pe cutia in care a venit, dar presupun ca stii deja asta. Daca nupl gasesti acolo nu stiu sincer cine iti va da unul.

SHOBU0076
01-07-2014, 10:48
Pai serialele difera de la brand la brand ...

Bogdan
01-07-2014, 13:50
Pai serialele difera de la brand la brand ...

Asa si ? Nu prea inteleg ce vrei sa spui....

AlexSerbanoiu
01-07-2014, 17:32
Eu nu am un serial number de la acea placa... ai tu unul ? vreau biosul pentru a folosi impreuna cu nvflash , si apoi sa intru la capitolul Overclocking :)

Am mai multe gtx 750 ti , dar nici macar unul EVGA FTW ...

Acel bios nu este EVGA FTW :) am cautat si eu acolo in arhiva de biosuri , si nu am gasit nimic...

ftw are 2 ventilatoare in loc de 1, asta e toata diferenta dintre ele. biosul este acelasi

SHOBU0076
01-07-2014, 18:54
Asa si ? Nu prea inteleg ce vrei sa spui....

Am deschis acest topic din cauza ca am nevoie de un Bios pentru EVGA GTX 750 ti FTW , credeam ca pot fi ajutat de cineva ... sau de un serial number si dau mail la support pentru un Bios... Ce e asa greu de inteles ?...

ftw are 2 ventilatoare in loc de 1, asta e toata diferenta dintre ele. biosul este acelasi

FALS ! diferente exista de la frecventele de operare pana la voltaje !

gabi202000
01-07-2014, 19:36
<02G-P4-3751-KR> ...ti-am gasit ceva dar nush dak e pt FTW sau pt cea normala si oricum se gaseste destul de greu un astfel de serial... apropo un update de bios nu ajuta aproape deloc la OC pe un gtx 7XX mai ales gpu-urile maxwell care deja sunt optimizate pt. OC ..sfat : ia ultima versiune de driver de la nvidia de pe site pt ca mareste framerate-ul cam cu 5-7 fps pe 750 si 750 ti ...
p.s. daca aveai un gtx 6XX aveai motiv sa updatezi biosul pt. OC ...dar la ce ai tu NU MERITA sa stai sa cauti

SHOBU0076
01-07-2014, 21:20
<02G-P4-3751-KR> ...ti-am gasit ceva dar nush dak e pt FTW sau pt cea normala si oricum se gaseste destul de greu un astfel de serial... apropo un update de bios nu ajuta aproape deloc la OC pe un gtx 7XX mai ales gpu-urile maxwell care deja sunt optimizate pt. OC ..sfat : ia ultima versiune de driver de la nvidia de pe site pt ca mareste framerate-ul cam cu 5-7 fps pe 750 si 750 ti ...
p.s. daca aveai un gtx 6XX aveai motiv sa updatezi biosul pt. OC ...dar la ce ai tu NU MERITA sa stai sa cauti

Multumesc mult ! Se poate inchide topicul :)

Bogdan
02-07-2014, 08:19
Am deschis acest topic din cauza ca am nevoie de un Bios pentru EVGA GTX 750 ti FTW , credeam ca pot fi ajutat de cineva ... sau de un serial number si dau mail la support pentru un Bios... Ce e asa greu de inteles ?...

Pai si ti-am spus exact cum poti face rost de un BIOS folosind serialul de pe placa ta video si dand mail la suport.

In alta ordine de idei, intrebarea mea se referea la faptul ca nu intelegeam de ce imi spui ca serialul difera de la brand la brand. Stiu si eu asta ca doar ai cerut BIOS pentru EVGA.

Topic closed.