PDA

View Full Version : Rip Paul Walker

cmbr
02-12-2013, 11:47
Am ramas fara cuvine :( :( ;(

oxygen200000
02-12-2013, 12:33
Mda... viteza l-a facut celebru dar tot ea l-a omorat...

NooBooS
02-12-2013, 12:36
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/1486924_786160578076111_344731590_n.jpg

Freak
02-12-2013, 14:14
Gata, asta mai lipsea pe un forum de IT :))

wavetrex
02-12-2013, 17:14
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/1486924_786160578076111_344731590_n.jpg

+1

cmbr, lasa-neeeeee

cmbr
04-12-2013, 11:06
@Wevetrex,atata timp cat suntem la Offtopic imi permit sa postez ce vreau,cand vreau si cum vreau."Aici puteti discuta despre absolut orice dar cu o limita a decentei."
Cred ca este destula decenta in acest topic.

Postez doar pentru fani ai acestui actor,pentru ce-i pe care ii intereseaza.Odata cu moartea actorului au aparut MILIOANE de mesaje pe Facebook si alte retele de socializare(semn ca oamenilor le pasa).

http://www.youtube.com/watch?v=5R976MdhNhg

Eldergod
04-12-2013, 13:42
"Semn ca oamenilor le pasa"...

Le pasa pe naiba. Oamenii merg pe efectul de turma si au ipocrizia sa sustina ca le pare rau ca a murit actorul respectiv. Cel mult sa le pese ca a murit un om si totusi, oameni mor cu milioanele pe zi in toata lumea. Cati dintre ei primesc postari pe facebook ? (asta ca apropo la poza postata de Nooboos)
Asta denota ipocrizie maxima specifica romanilor dar si celor din afara.
Sunt presedinti ale tarilor puternice din lume care acuza abuzurile in familie si violenta domestica, traficul cu fiinte umane in scopul prostitutiei fortate, traficul cu organe pentru transplanturi etc. Cati dintre ei fac ceva in privinta asta? R: Niciunul.
90% din oamenii care au postat etc nici macar nu il stiau din vedere pe acest actor.
alti 90% din cei 90% de mai sus nici macar nu au vazut vreun film din seria Fast & Furious. Toti posteaza pentru ca a postat si x,y,z din lista lui de pe facebook sau pentru ca a dat nu stiu ce pitipoanca mass cu linkul pe messenger si asa mai departe.

Ca om arati ca iti pasa cand iti exprimi sprijinul pentru familia persoanei decedate si indignarea pentru cauzele decesului atunci cand e cazul (sunt cazuri de decese datorate unor functionari defectuoase a semafoarelor, sistemelor de iluminare de la trecerea la nivel cu calea ferata etc). E clar ca lacrima ca nu arati ca iti pase dand like la o poza cu actorul decedat pe facebook sau lasand comment la o astfel de poza.
:)

wavetrex
04-12-2013, 15:05
Felicitari Eldergod, Noobos si altii care gandesc la fel.

Ipocrizie dusa la maxim.
A murit un vitezoman care putea sa faca si o crima ( ...sau poate a si facut-o, daca mai era cineva in masina ? )
Ignorand milioanele de oameni care mor de saracie, zilnic mor oameni nevinovati in toata lumea loviti de masini conduse de astfel de "soferi": copii care se joaca, femei care cara cu greu plasele de mancare, etc. Pe ei cine ii plange ? Doar familiile lor... si prietenii. Despre ei nu scriu ziarele. Sau poate scriu o zi "Accident tragic pe DN-666", apoi a 2-a zi sunt uitati deja.

Dar cand moare un neghiob cu prea multi bani si prea putina minte, toata turma: "vai vai, hai sa postam pe facebook... RIP RIP RIP".
Ar trebui sa posteze: "Burn In Hell A*hole!"

Tot legat de "soferi" nebuni, va aduceti aminte de cei doi oamenii OMORATI, UCISI de Huidu ? Unde e acum criminalul la volan... ? In libertate, evident, isi vede de treaba lui ca si cum nu s-a intimplat nimic.

---
p.s. - Walker asta era un actor destul de prost, in 3 luni nimeni n-o sa-si mai aduca aminte de el.

soulwise
04-12-2013, 16:52
Baieti :)) iar sariti sa radicalizati totul. LASATI omul sa se exprime, va rog :).
Si mie mi-a placut de actorul respectiv si e clar ca a fost mediatizat din cauza nevoii de rating nu pentru ca vezi domne presei i-a parut rau.
Asta este, esti cunoscut te regreta lumea macar asa de faza ...nu esti cunoscut sau esti outsider, pa si la revedere, nu le pasa.
Din nefericire vad comportamentul asta din ce in ce mai des.

Pentru cei care vor totusi ceva mai serios de citit si un subiect care are legatura su faptul ca pe actorul asta l-au "plans" milioane, hai sa incercam sa discutam despre ceea ce se spune aici( desi cred ca din titlu va dati seama :)... )

http://www.dela0.ro/antoaneta-ralian-am-impresia-ca-nimeni-nu-mai-gandeste-cu-capul-lui-toti-gandesc-cu-capul-internetului

cmbr
04-12-2013, 19:01
Prietenul lui era la volan.

Apropo,mie unul imi place actorul.Deci, sunt facut de asa natura -- editat-- ?
Bla,bla,bla.Acei oameni din poza lui NooBoss au murit pur si simplu fiindca s-au nascut in zone defavorizate.
REPET:Postez doar pentru fani ai acestui actor,pentru ce-i pe care ii intereseaza.
Fani ca mine nu-l cunosc doar din Fast&Furios ci si din filme ca The Death and Life of Bobby Z,Joy Ride,Minus 25 de grade.
LEGEND NEVER DIES!!!
Cred ca daca scriam la titlu R.I.P King Of Racing In Movies era mult mai sugestiv.

=========================================

soulwise edit-------------------

Inca o expresie ca cea editata si va trebui sa ne despartim.
Offtopic nu inseamna ca nu trebuie sa vorbim civilizat.
Primul si ultimul avertisment!

wavetrex
05-12-2013, 09:51
Ei, daca nu era la volan (desi greu imi vine sa cred?), atunci odihneasca-se in pace si gata. Sa incheiem subiectul.

Alternativ, ma apuc si eu sa postez despre toate persoanele de care am aflat ca au murit in 2013, celebritati sau oameni oarecare, si transformam forumul MediaDOT intr-un site de anunturi de pompe funebre. Ti-ar placea asta cmbr?

End.

cmbr
05-12-2013, 10:52
Mi-ar placea sa postezi despre ele daca au facut ceva special.
Ai trecut de la "Burn In Hell A*hole"(apropo,este as*hole) la "odihneasca-se in pace".Da fuq!
Mi-am dat seama si ca ai postat la adresa actorului fara sa te informezi(Ei, daca nu era la volan (desi greu imi vine sa cred?): "Acelaşi verdict medical a fost pus şi pentru prietenul actorului, aflat la volanul Porsche-ului, cu precizarea că acesta se pare că a murit īn momentul coliziunii"

-----------------------------------------------------------------------------
Actorul a murit in fata fiului lui de 8 ani!!!!

Se pare ca acest "neghiob cu prea multi bani si prea putina minte" nu era un om rau:

"Reach Out Worldwide este o reţea de profesionişti cu competenţe variate, care intervin īn zonele afectate de catastrofe naturale. Paul Walker a īnfiinţat această fundaţie de caritate īn 2010, după ce uraganul Tomas a devastat Haiti.Odata cu moartea actorului o parte din incasarile actorului vor fi donate acestei retele."

In urma cu 10 ani, Paul a facut un gest incredibil pentru un soldat american si iubita lui. Cei doi se aflau intr-un magazin de bijuterii si se uitau la inele de logodna. Tanara fusese impresionata de un anumit inel, insa logodnicul ei nu si-l permitea, pentru ca era peste 10 mii de dolari.
"Walker l-a chemat pe seful magazinului si i-a zis sa treaca inelul pe contul sau. Si-a lasat datele pentru facturare iar afacerea a fost incheiata. Iubita soldatului a ramas masca. Nu ii venea sa creada ca cineva a facut asta pentru ea! A fost cel mai generos gest pe care l-am vazut vreodata"

NooBooS
05-12-2013, 13:28
In urma cu 10 ani, Paul a facut un gest incredibil pentru un soldat american si iubita lui. Cei doi se aflau intr-un magazin de bijuterii si se uitau la inele de logodna. Tanara fusese impresionata de un anumit inel, insa logodnicul ei nu si-l permitea, pentru ca era peste 10 mii de dolari.
"Walker l-a chemat pe seful magazinului si i-a zis sa treaca inelul pe contul sau. Si-a lasat datele pentru facturare iar afacerea a fost incheiata. Iubita soldatului a ramas masca. Nu ii venea sa creada ca cineva a facut asta pentru ea! A fost cel mai generos gest pe care l-am vazut vreodata"

Permite-mi sa ma plictisesc si sa nu dau 2 bani pe asa ceva. Asta daca e adevarat si nu marketing.

wavetrex
05-12-2013, 16:36
cmbr, intelege odata ca NU NE PASA aici pe forumul asta de treaba asta. Ce nu-ti este clar ? Este un forum tehnic legat de computere si tehnologie... ce $@(&$@(*#*(*!## legatura are un eveniment oarecare, un accident de masina oarecare.... cu o firma care vinde computere si clientii ei ???

De ce nu te duci sa dezbati problema Walker pe facebook cu prietenii tai ?
NU NE INTERESEAZA

Flame war, thread closed! - soulwise