PDA

View Full Version : Asus Z87 Maximus Hero

Ady81
28-11-2013, 16:29
Buna ziua. Cred ca e imposibil sa poata cineva lua legatura cu un operator la mediadot.ro am apel si de 60 de minute de asteptare "momentan toti operatorii sunt ocupati" toata ziua am incercat sa sun si ieri la fel. De ce mai aveti acel nr. postat pe site daca nu se poate comunica cu voi telefonic? Chiar asa non-stop toti operatorii sunt ocupati? Ma intereseaza daca placa de baza din titlu se poate aduce si in cat timp va rog. Am plasat si comanda si inca nu m-a sunat nimeni, e o situatie mai speciala deoarece vreau sa achizitionez un 4770k cu aceasta pl de baza si vreau sa platesc in rate, de aceea trebuie sa stiu daca puteti aduce aceasta pl. de baza sau nu, sa nu ma apuc sa fac rost de documente degeaba. Multumesc.

Bogdan
28-11-2013, 17:35
Buna ziua. Cred ca e imposibil sa poata cineva lua legatura cu un operator la mediadot.ro am apel si de 60 de minute de asteptare "momentan toti operatorii sunt ocupati" toata ziua am incercat sa sun si ieri la fel. De ce mai aveti acel nr. postat pe site daca nu se poate comunica cu voi telefonic? Chiar asa non-stop toti operatorii sunt ocupati?

Salut Ady81 si bun venit pe forum, sper sa nu fie primul si ultmul tau post aici. Nu e nevoie sa ne "certi", banuiesc ca intuiesti ca suntem intr-o perioada aglomerata cu foarte, foarte multe comenzi si de aceea este destul de greu sa prinzi pe cineva la call center. Asta nu ar trebui sa te impiedice sa folosesti celelalte metode de contact. Defapt ai si descoperit una acum: postarea unei intrebari pe forum.

Mai poti incerca evident si pagina de contact AICI (http://www.mediadot.ro/contact) unde poti folosi formularul de contact din josul paginii selectand "Vreau sa cumpar un produs" sau in pagina produsului chiar sub poza principala ai butonul "Cere detalii". Folosind ambele metode colegii mei iti vor raspunde extrem de rapid.

Acum sa-ti raspund la intrebarea ta: stocurile pentru aceasta placa de baza s-au epuizat saptamana asta, asa ca nu o vei mai gasi pe nicaieri. Nu avem o informatie exacta despre data cand va reintra in stoc. Este posibil sa apara la urmatoarea reaprovizionare a furnizorilor nostri, undeva in 7 - 10 zile sau mai repede. Daca doresti te putem anunta aici pe forum cand se va intampla asta.

Ady81
28-11-2013, 21:13
Atunci cred ca ma indrept catre Asus Z87 Sabertooth oricum oscilam intre aceste versiuni de Z87. Vad ca o aveti si pe stoc. Deci se anuleaza comanda anterioara si o sa lansez una noua cu Sabertooth si 4770k. In legatura cu ratele, dupa ce trimit documentele pe email o sa ma contacteze cineva de la BRD sau trebuie sa sun eu? Multumesc.

Bogdan
28-11-2013, 21:41
Citez de AICI (http://www.mediadot.ro/finantare):

Pasul 3: Un operator BRD Finance te va contacta in cel mai scurt timp posibil si iti va transmite daca ai ti s-a aprobat creditul

Poate ar fi bine sa accesezi acel link si sa te documentezi despre ratele BRD, e bine sa ai toate informatiile inainte de a aplica pentru ele :)

Cat despre comanda nu o anulezi aici printr-un comment, ci pe site-ul MediaDOT.ro unde ai plasat-o. Daca nu ai fost deja contactat de un consultant de vanzari pentru confirmarea comeznii vechi, il poti ruga sa plaseze una noua pentru tine cand te suna, cu noile produse. Poate chiar sa editeze comanda veche si sa adauge in locul placii de baza vechi pe cea noua.

Seara buna!